ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis rozširuje svoje rastúce portfólio o inteligentné sieťové audio riešenia, ktoré nájdu využitie aj mimo oblasti tradičného zabezpečenia. Nový sieťový prvok umožňuje integráciu analógových aj sieťových audio systémov a umožňuje zákazníkom ťažiť z predností sieťových systémov a využiť pritom aj ich existujúci analógový hardvér. Axis taktiež predstavuje novú sieťovú konzolu s mikrofónom, ktorá v kombinácii so sieťovými reproduktormi Axis vytvorí plnohodnotný systém verejného rozhlasu.

Najnovšie prírastky predstavené spoločnosťou Axis Communications, svetovým lídrom v oblasti sieťového videa, rozširujú možnosti využitia zvuku na zlepšenie chodu firiem a ich zabezpečenie. Sieťový prvok na prepojenie audia a sieťová konzola s mikrofónom sú malé, ľahko použiteľné a prinášajú pridanú hodnotu v celej škále rôznych využití, ako je hudba na pozadí, hlásenia v maloobchodných reťazcoch alebo oznámenia v systéme verejného rozhlasu, či vo vzdelávacom sektore. Je možné ich kombinovať so sieťovými reproduktormi Axis, bez nutnosti centrálneho elektronického vybavenia. Sieťové audio systémy spoločnosti Axis sú založené na otvorených štandardoch, čo znamená, že môžu byť ľahko integrované aj do iných systémov.

Mnoho starších systémov využíva analógové reproduktory, ktoré nie sú kompatibilné s digitálnymi reproduktorovými systémami alebo digitálnymi zdrojmi audia. Pomocou sieťového prvku na prepojenie audia AXIS C8033 (Network Audio Bridge) je možné, prostredníctvom sieťových reproduktorov Axis, prehrávať hudbu aj z analógového zdroja signálu. Druhou možnosťou je pripojiť digitálny zdroj zvuku, ako je prehrávač AXIS Audio Player a hudbu prehrávať naopak cez analógový reproduktorový systém.

Spoločnosť Axis tiež predstavuje uvedenie produktu českej spoločnosti 2N (súčasť skupiny Axis) – konzolu s mikrofónom 2N SIP Mic. Táto inteligentná konzola s mikrofónom ponúka 12 konfigurovateľných tlačidiel a umožňuje flexibilné oslovenie v rôznych zónach, živé vstupy a prehrávanie vopred nahraných správ.

„Vďaka novej konzole s mikrofónom 2N SIP Mic sa sieťové reproduktory Axis premenia na kompletné systémy verejného rozhlasu, ktoré sú ideálne napríklad pre vzdelávací sektor. Vďaka sieťovému pripojeniu audio bridge, umožňujúcemu pripojiť existujúce analógové zariadenia k sieťovým audio systémom Axis, majú zákazníci veľmi jednoduchú a cenovo zaujímavú možnosť využiť všetky výhody, ktoré ponúkajú digitálne systémy. Sieťový prenos zvuku tiež znamená, že systém možno ľahko škálovať a je dostatočne flexibilný, aby sa prispôsobil meniacim sa potrebám zákazníkov. Zariadenia sa na rozdiel od analógových systémov, kde je nutné vždy meniť hardvér, softvér a kabeláž, dajú pridávať a odoberať ľahšie a okamžite.“
povedal Håkan Hansson, globálny riaditeľ divízie audio produktov v spoločnosti Axis Communications.

„Využitie inteligencie sieťového video systému s doplnkovým zvukom môže byť často jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvládať mnohé problémy, ktorým čelia firmy. Napríklad maloobchodní predajcovia môžu lepšie riadiť rady pri pokladniach tým, že zákazníkov presmerujú na menej vyťažené pokladne. Na školách môžu administrátori osloviť žiaka, ktorý bude spozorovaný mimo učebňu. Tieto dva príklady sú len zlomkom potenciálneho prínosu, ktorý digitálne audio systémy ponúkajú,“ pokračuje pán Hansson.

„Vzhľadom k tomu, že naša spoločnosť presadzovala prechod na trhu od analógových k digitálnym systémom video dohľadu, hrajú tieto nové produkty dôležitú rolu v tom, aby sa rovnakým smerom vyvíjala aj oblasť audio systémov.“

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications
Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článok6 otázok, ktoré je potrebné si položiť pri príprave projektu perimetrickej ochrany
Ďalší článokAxis predstavuje IP radarovú technológiu na precíznu detekciu pohybu vo väčších oblastiach
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ