ZDIEĽAŤ

Obvodová (perimetrická) ochrana je zvyčajne prvou obranou objektu. To platí najmä pre kritickú infraštruktúru, ako sú letiská, rafinérie, priehrady, vojenské základne a pod. Pri vytváraní obvodovej ochrany je dôležité navrhnúť účinný plán jej vyhotovenia. Ten by mal zohľadňovať rôzne faktory ako veľkosť objektu, prostredie, klimatické charakteristiky oblasti, ako aj použitú technológiu.
Nasledovné body týkajúce sa perimetrickej ochrany uviedla spoločnosť Axis Communications vo svojom najnovšom blogovom príspevku:
„Šesť otázok, na ktoré ste sa zabudli opýtať pri príprave svojho plánu perimetrickej ochrany.“

„Chce to viac, než stavať vysoký plot plný ostnatého drôtu. Dobre zabezpečený perimeter obsahuje veľké množstvo vrstiev ochrany, posilnenej robustnými bezpečnostnými riešeniami“ povedal Axis.
„Napriek tomu, niektorí sa stále snažia vytvoriť a implementovať komplexný plán obvodovej ochrany.“

S cieľom pomôcť integrátorom a používateľom navrhnúť plán, ktorý by najlepšie vyhovoval ich požiadavkám na obvodovú ochranu, spoločnosť Axis stanovila šesť otázok, ktoré by ste si mali položiť pri príprave takéhoto plánu. Body sú zhrnuté nasledovne:

Ako môžem definovať perimeter?

Podľa spoločnosti Axis je jednou z prvých vecí, ktorú treba zvážiť, veľkosť obvodu. Zvyčajne čím dlhší je obvod, tým je potrebných viac bezpečnostných riešení. Keďže monitorovanie každého priestoru pozdĺž obvodov môže byť náročné, Axis navrhuje prinajmenšom zvážiť nasledovné:


• Definujte si všetky vstupné a výstupné body
• Preskúmajte fyzický obvod priestoru
• Zvážte dôsledky jeho porušenia

Je použitá technológia aktuálna?

Podľa spoločnosti Axis je aktualizácia technológií dôležitá z viacerých dôvodov.
Jeden je efektívnosť produktu. Platí to najmä v čase, keď sa analytické nástroje stále viac integrujú do koncových zariadení.
„Toto môže byť prospešné mnohými spôsobmi. Napríklad, analytické spracovanie videa na úrovni kamery znamená, že výkon centrálneho servera môže byť využitý pre iné činnosti, čo môže znížiť náklady na hardvér. „ uviedol Axis.

Môžu klimatické alebo environmentálne podmienky ovplyvniť moju detekciu?

Keďže niektoré miesta môžu byť vystavené extrémnym podmienkam, príprava plánu obvodovej ochrany musí zohľadňovať niektoré environmentálne faktory vrátane nasledovných:

Vlhkosť: Ak sa vo vnútri objektívu kamery vytvára kondenzácia, môže rozmazať obraz a aj narušiť elektroniku.
Teplota: Zmrazenie v chladných teplotách, erózia a zabránenie správnej funkčnosti jednotlivých častí.
Inštalácia: Nie každý povrch je rovnaký. Pri zvažovaní montáže pred inštaláciou môžete lepšie chrániť kamery pred nepriaznivými podmienkami prostredia a extrémnymi teplotnými zmenami.

Komu a akým spôsobom bude hlásený poplach?

Podľa Axis „Pre nepretržité monitorovanie perimetra a vo viacerých oblastiach je často používaná IP monitorovacia technológia s možnosťou vzdialeného prístupu. To umožňuje členom ochrany monitorovať perimeter v podstate z akéhokoľvek miesta, či už sú v monitorovacej miestnosti, na obchôdzke alebo aj mimo objektu pomocou mobilných zariadení.“

Ako môžem určiť, čo spôsobilo upozornenie?

Falošné poplachy môžu stáť podniky stovky, ak nie tisíce eur. Identifikácia toho, čo spôsobilo upozornenie alebo hrozbu, je preto daná správnymi technologickými riešeniami obvodovej ochrany.

„Napríklad termálne kamery s inteligentnou analýzou videa nielenže produkujú podstatne menej falošných poplachov ako optické kamery, ale sú aj menej citlivé na podmienky prostredia, ako sú dážď, sneh a hmla.“ uviedla spoločnosť Axis.

Ďalším cieľom je použiť kamery vybavené infračerveným svetlom s rozlíšením 950 nm, pretože osvetľujú tmavé scény. Zatiaľ čo IR nevyrába prírodné farby, infračervené kamery s rozlíšením 950 nm sú skvelé pre skryté situácie, pretože svetlo je neviditeľné pre ľudské oko. Nakoniec jednoduché pridanie pomocného osvetlenia do scén, ktoré sú príliš tmavé, môže pomôcť lepšie identifikovať votrelcov, aj keď to môže v dlhodobom horizonte zvýšiť celkové náklady na bezpečnosť.

Aká je úroveň detekcie?

Podľa spoločnosti Axis by kľúčovým záujmom bezpečnostného personálu malo byť odstránenie mŕtvych miest po obvode.
„Napríklad, je rovnako dôležité jasne zistiť hrozbu na 3 metroch, tak ako je to na 300 metroch? Ak je odpoveď „áno“, pozrite sa na špecifikácie riešenia a posúďte celú situáciu“ povedal.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPrestrelka super veľkých kamier Axis vs Sony
Ďalší článokAxis rozširuje ponuku sieťových audio produktov
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ