ZDIEĽAŤ

Uvažovali ste niekedy o používaní QR kódov na správu prístupu pre návštevníkov vašej firmy? Ak nie, existuje mnoho dobrých dôvodov, aby ste začali používať QR kódy ako virtuálne prístupové karty namiesto tradičných plastových kariet.

Nákladovo efektívne riešenie

Existuje celý rad riešení kontroly prístupu založených na QR kódoch od spoločnosti Axis, ktoré je potrebné zvážiť. Tieto technológie Vám nielenže znižujú náklady na nákup, manipuláciu, tlač, distribúciu a likvidáciu fyzických kariet, ale majú obrovský pozitívny vplyv na životné prostredie a emisie uhlíka.
Odklon od fyzických po digitálne poverenie je ďalším príkladom toho, ako spoločnosť Axis využíva filozofiu trvalej udržateľnosti a dematerializácie vo svojich ponukách bezpečnosti a riadenia prístupu.

Prispôsobiť sa potrebám

Príklad riešenia integrácie QR kódu pre riadenie prístupu. Axis integruje do svojich IP kamier video analytickú funkciu na snímanie QR kódu a v kombinácii s AXIS A1001 sieťovým dverovým komunikátorom uľahčuje život vašim návštevníkom a je plne kompatibilné s ONVIF.
Riešenia založené na technológii s QR kódom nie sú ideálne pre vysoké nároky na bezpečnosť, ale môžu byť veľmi užitočné pre zlepšenie efektívnosti riadenia správy návštevníkov v spoločných priestoroch budovy.

Typická situácia spočíva v tom, že externý návštevník dostane na svôj mobilný telefón QR kód, čo mu umožní vstúpiť do vášho zariadenia alebo parkovacieho miesta bez toho, aby ste museli zastaviť na recepcii. Ďalším typickým scenárom je správa oneskorených dodávok, keď na mieste nie sú zamestnanci. Dodávateľ – s QR kódom na svojom mobilnom zariadení môže jednoducho získať prístup do špecifických oblastí vo vašom zariadení.

Rozpoznávanie poznávacej značky

Ďalším zaujímavým prípadom použitia QR kódov je, keď sú integrované s technológiou rozpoznávania poznávacích značiek, ktoré majú hotely a parkoviská na zvládnutie parkovania pre hostí. Pri rezervácii izieb môže hosť poskytnúť svoje číslo registračnej značky vozidla a dostať QR kód, ktorý by bezpečne umožnil prístup do hotelovej garáže.

QR kódy a integrované systémy

Ďalším riešením, ktoré zahŕňa QR kódy, je ich použitie v kombinácii so zvukom. Spoločnosť Axis vyvinula riešenie, ktoré používa zvukové klipy IP zabudované do svojich produktov interkomu. Typickým príkladom toho je, keď je QR kód uvedený na parkovisku a je odmietnutý. V takom prípade sa z vysielacej stanice Axis odošle hlasová správa, ktorá ukáže dôvod a odporúča návštevníkovi stlačiť tlačidlo volania, aby sa pripojil k vzdialenému operátorovi.

Taktiež, ak je riadenie prístupu integrované do systému na sledovanie videa Axis, IP kamera Axis na mieste môže odovzdať Axis QR code analytics. Tým sa nahrádzajú drahé čítačky QR kópií.
Je zrejmé, že používanie QR kódov namiesto tradičných vstupných systémov môže zlepšiť riadenie návštevníkov a prispieť k dematerializácii. Znižuje náklady spojené s tradičnými fyzickými povereniami – s najnižším vplyvom na životné prostredie – pre inteligentnejší prístup k riadeniu prístupu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokWiseNet X nastavuje laťku
Ďalší článokNová služba pre mobilné telefóny 2N Mobile Video
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ