ZDIEĽAŤ

Zrejme vás neprekvapí, že väčšina nemocníc presadzuje zásady nulovej tolerancie voči trestnej činnosti. Doktori, zdravotné sestry aj administratívni pracovníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach pravidelne čelia verbálnym útokom a aj fyzickému zastrašovaniu. Tieto strety, ešte umocnené o samotnú príčinu pobytu pacienta v nemocnici, tj. opitosťou a užívaním drog, pravidelne vedú k násilným útokom na nemocničný personál.

Bolo by nerealistické očakávať, že polícia dokáže vždy včas zareagovať na každý nahlásený incident, a preto je dobrou správou, že najnovšia generácia riešení video dohľadu od spoločnosti Hanwha Techwin ponúka pokrokové funkcie, vďaka ktorým získavajú zamestnanci nemocničnej ochranky náskok pred výtržníkmi, zlodejmi aj vandalmi.

Príklady funkcií ponúkajúcich praktické výhody v reálnej prevádzke nemocníc:

Digitálne automatické sledovanie:
Kamery 4K (s rozlíšenním 12 MPx) ponúkajú obraz v kvalite „musíte vidieť, inak neuveríte“. Niektoré modely, napríklad kamery radu Wisenet P, sú tiež vybavené funkciou digitálneho automatického sledovania, ktorá v čase nízkej aktivity, napríklad v noci, môže poslúžiť k odhaleniu pohybujúcich sa objektov alebo osôb. Pracovníci nemocničnej ochranky alebo operátori dozoru tak oveľa ľahšie rozpoznajú aktivitu v opustených priestoroch alebo na parkoviskách.

Analýza obrazu:

Výkonná čipová sada DSP pre otvorenú platformu, predstavujúca srdce kamier radu Wisenet X, umožňuje prevádzkovať najširšiu škálu špičkových analytických aplikácií pre špeciálne účely. Napríklad analýza audia dokáže rozpoznať kľúčové zvuky, ako je streľba, výbuchy, výkriky alebo rozbíjanie skla, a okamžite vydať výstrahu pre nemocničný personál, ktorý tak na ľubovoľný incident dokáže rýchlo a účinne zareagovať.

WDR:

Väčšina kamier podporuje funkciu dynamického rozsahu WDR, spočívajúca v skladaní 2 snímok urobených s rôznym nastavením expozície pre zaistenie čistého a ostrého obrazu aj v miestach so silne kolísajúcimi svetelnými podmienkami. Rad kamier Wisenet disponuje najnovšou funkciou s dynamickým rozsahom WDR až 150 dB, kedy sa skladajú 4 snímky pre prirodzenejší výsledný obraz bez neostrostí, čo je častou slabinou štandardného WDR. Čo je určite atraktívna výhoda kamier, ktoré sa v nemocniciach často inštalujú aj na také miesta, kde sú vystavené rozdielnym úrovniam slnečného svetla.

Kamery s panoramatickým záberom 360° sa čoraz častejšie využívajú v projektoch non-stop sledovania priestoru, napríklad v pohotovostných príjmových ambulanciách nemocníc. K účinnému a cenovo dostupnému pokrytiu priestoru často postačí jediná kamera Wisenet P PNF-9010R s rozlíšením 12 MPx s panoramatickým záberom 360°, kedy nahrádza hneď niekoľko kamier, ktoré by inak boli potrebné. Kamera s panoramatickým záberom 360° skvele dopĺňa riešenie video dohľadu, kde má operátor ucelený prehľad o sledovanom priestore a súčasne môže používať statickú kameru s vysokým rozlíšením alebo kameru s funkciou otáčania / náklonu pre priblíženie akéhokoľvek incidentu a k vykrytiu všetkých mŕtvych uhlov.

Podpora režimu Hallway znamená veľmi efektívny spôsob sledovania úzkeho zvislého priestorou, ako sú napríklad nemocničné chodby. Kamery produkujúce obraz s pomerom strán 9:16 alebo 3:4 tak môžu účinne fungovať aj vo vysokých a úzkych priestoroch, tu navyše s výhodou minimálnych nárokov na šírku pásma a kapacity pre ukladanie videa.

Systém video dohľadu je veľmi cenným nástrojom na odhaľovanie alebo zamedzenie trestnej činnosti. V nemocničnom prostredí ho možno využiť na mnohé ďalšie účely, ako je napríklad vyhľadávanie zmätených či duševne chorých pacientov, ktorí sa mohli zatúlať z oddelenia, prípadne k vyšetrovaniu akýchkoľvek problémov v oblasti zdravia a bezpečnosti.

Technológia doplnkovej kompresie WiseStream:

Ak nemocnica potrebuje ukladať video záznamy vo vysokom rozlíšení k prevádzkovým alebo dokumentačným účelom, obstaranie Full HD a 4K kamier sa môže ukázať ako pomerne nákladné. Je tomu preto, že obraz o vysokom rozlíšení s mnohými pixelmi, zaobstarávaný pri plnej snímkovej frekvencie a rozlíšení, dokáže až príliš rýchlo zaplniť kapacitu sieťových videorekordérov alebo úložných serverov.

Technológia doplnkovej kompresie WiseStream dynamicky riadi spôsob kódovania, a vyvažuje tak úroveň kvality a kompresie v závislosti na pohybe pri vytváraní záznamu. V kombinácii s kompresným formátom H.265 možno potom oproti súčasnej technológii H.264 účinne znížiť šírku pásma až o 75%, čo znamená, že tieto kamery sa radia k typom s najnižšími nárokmi na objem prenášaných a ukladaných dát. Technológia WiseStream II, zabudovaná do kamier radu Wisenet X, zlepšuje využitie prenosového pásma až o 99%.

Nižšie požiadavky na ukladanie video záznamu prostredníctvom kompresného formátu H.265 znamenajú pre nemocnice výrazné zníženie investičných výdavkov aj priebežných prevádzkových nákladov spojených so záznamovými a úložnými zariadeniami, ktoré sú inak nevyhnutné na plné využitie výhod špičkového obrazu obstarávaného kamerami vo vysokom rozlíšení.

Správa video záznamov:

Nemocnice musia byť schopné spravovať vlastné systémy video dohľadu, pokiaľ možno bez nutnosti náročného zaškoľovania personálu. Hanwha Techwin preto ponúka softvérovú platformu Smart Security Manager (SSM) Enterprise pre správu videa, ktorá prispieva k maximálnej efektivite a prekonáva rozdiely používania vlastných IP sieťových kamier, záznamových zariadení a serverov.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPod krytom kamier Wisenet X
Ďalší článokWiseNet X nastavuje laťku
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ