ZDIEĽAŤ

AXIS Forensic WDR umožňuje novým kamerám s vysokým rozlíšením využívať prednosti širokého dynamického rozsahu

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje technológiu Forensic WDR. Ide o rozšírenie technológie snímania so širokým dynamickým rozsahom (Wide Dynamic Range – WDR), ktorá sa zameriava na dosiahnutie vysokej dôkaznej hodnoty záberov, a to pre celý rad nových kamier. WDR je termín bežne používaný pre schopnosť vyrovnať rozdiely medzi veľmi tmavými a presvetlenými oblasťami toho istého záberu. Niekedy sa tiež označuje ako HDR (High Dynamic Range, čiže vysoký dynamický rozsah).

Technológia Forensic WDR spoločnosti Axis umožňuje, operátorom zabezpečujúcim dohľad, vidieť detaily na úrovni potrebnej pre forenzné účely. Výhody tejto technológie sa prejavia hlavne na scénach s jasnými a tmavými oblasťami, pričom si dokáže poradiť aj v prípadoch, keď sa na scéne vyskytuje veľa pohybu, a tiež pri kamerách s ultra vysokým rozlíšením. Na obrázkoch je vidieť rozdiel v kvalite obrazu keď je technológia Forensic WDR použitá a keď nie je.

V oblasti videomonitorovania je cieľom zachytiť forenzne použiteľné detaily pokiaľ možno za akýchkoľvek podmienok. Doteraz však na trhu dostupné metódy WDR nedokázali sprostredkovať dostatočnú forenznú hodnotu záberov pri kamerách s ultra vysokým rozlíšením alebo na miestach, kde je veľký pohyb. Predstavením technológie Forensic WDR spoločnosť Axis rieši obe tieto problematické oblasti.

„Existujúce riešenia WDR na trhu narážajú na problém, keď majú zabezpečiť detaily potrebné pre forenzné účely. Zvlášť je to pri svetelne náročných scénach, kde je veľa pohybu a kde je nutné vysoké rozlíšenie,“ vysvetlil Johan Paulsson, CTO spoločnosti Axis Communications.

„Technológia Forensic WDR posúva hranice a umožňuje dokonca aj kamerám s rozlíšením mnoho megapixelov ostro zachytiť detaily scén v náročných svetelných podmienkach,“
dodáva Petra Bennermark, globálna produktová manažérka spoločnosti Axis Communications.

„V podobe našej novej širokej ponuky pevných kopulovitých kamier s rozlíšením od 5 megapixelov až po 4K sprístupňujeme túto technológiu aj pre zákazníkov s obmedzenými prostriedkami a tiež pre nasadenie vo veľmi náročných podmienkach.“

Spoločnosť Axis oznamuje, že uvedie niekoľko kamier vybavených technológiou Forensic WDR ako nové prírastky do produktových radov AXIS P32 a AXIS Q35:

Sieťová kamera AXIS P3227-LV
Sieťová kamera AXIS P3227-LVE
Sieťová kamera AXIS P3228-LV
Sieťová kamera AXIS P3228-LVE
Sieťová kamera AXIS Q3517-LV
Sieťová kamera AXIS Q3517-LVE

Nové modely radu AXIS P32 predstavujú cenovo výhodné kamery, ktorých inštalácia vyžaduje minimálne úsilie. Tieto pevné kopulovité kamery poskytujú vynikajúci obraz s rozlíšením v rádoch megapixelov s plnou snímkovou frekvenciou i v rozlíšení 4K. Sú zároveň vybavené technológiami Forensic WDR, OptimizedIR a Zipstream. K dispozícii sú prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Nové kamery radu AXIS Q35 ponúkajú bezkonkurenčný video dohľad s kompletnou funkčnou výbavou, vrátane zálohovaného napájania. Vďaka elektronickej stabilizácii obrazu (EIS, Electronic Image Stabilization) a triede ochranného krytia IK10+ sú ideálne pre prostredia s drsnými podmienkami. Spĺňajú nároky na monitorovanie s rozlíšením v rádoch megapixelov pre detailné zábery pri plnej snímkovej frekvencii. Najvyššej kvalite obrazu na trhu, okrem iného, vďačia technológiám Forensic WDR, Lightfinder, OptimizedIR. Modely AXIS Q3517-LV a AXIS Q3517-LVE budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v 3. štvrťroku 2017.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokPoužívanie smartfónov na kontrolu vstupu
Ďalší článokPod krytom kamier Wisenet X
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ