ZDIEĽAŤ

Mobilné zariadenia sú všade. Podľa mnohých zdrojov sa očakáva, že počet používateľov mobilných telefónov v roku 2017 dosiahne viac ako 4,7 miliardy. A takmer dvaja z troch pracujúcich dnes používa ako mobilné zariadenie smartfón, pre stále rozmanitejší súbor aplikácií.

Čo bude ďalej?

Jedným z očakávaných trendov je, aby sa smartfóny začali používať ako mobilné kľúče na prístup k zabezpečeným budovám, miestnostiam a oblastiam.

Podľa nedávnej správy spoločnosti Gartner sa predpovedá, že približne 20 percent organizácií očakáva, že do roku 2020 adaptujú používanie inteligentných telefónov ako možnosť pre tradičné fyzické prístupové karty.
V roku 2016 iba 5% organizácií používalo smartfóny ako alternatívu prístupovým kartám a kľúčenkám.

Jedným z dôvodov vysokého očakávaného rastu využívania inteligentných telefónov ako kľúčov kontroly digitálneho prístupu je, že mobilná technológia je už široko používaná na identifikáciu, autentifikáciu, autorizáciu a zodpovednosť v počítačových informačných systémoch.

Ďalším dôvodom je, že používanie mobilných zariadení ako kľúčov sa dokonale prispôsobuje mobilným preferenciám dnešných pracovných síl. Použitie mobilných zariadení ako kľúčov nielenže prináša pohodlný používateľský zážitok. Pomáha tiež zvýšiť prevádzkovú efektivitu a spokojnosť dnešných pracovných síl umožňujúcich mobilné zariadenia.

Dôležité je, že pre spoločnosti je to nákladovo efektívnejší a jednoduchší spôsob riadenia identifikačných údajov, pretože eliminuje množstvo manuálnych úloh súvisiacich s manipuláciou, tlačením, distribúciou a likvidáciou kariet/kľúčeniek fyzickej identity.

To všetko je základom pre silnú príležitosť rastu mobilnej kontroly prístupu ako technológie.

Spoločnosť Axis Communications začala svoju integráciu mobilného prístupu HID Global s ovládačom sieťových dverí AXIS A1001 a softvérom AXIS Entry Manager. Podobne svoje plány a produkty predstavili na výstave IFSEC 2017 v Londýne aj spoločnosti Hanwha Techwin v kombinácií s čítačkami HID a Suprema a spoločnosť 2N Telekomunikace, a.s. Otváranie dverí je teda dnes uz možné ovládať napr. cez Bluetooth, NFC prip. SIP aplikáciu.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAxis vylepšuje technológiu Zipstream pre nové panoramatické kamery s rozlíšením 4K
Ďalší článokAXIS Forensic WDR
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ