ZDIEĽAŤ

Axis oznamuje vylepšenia svojej kompresnej technológie Zipstream na podporu zvýšených dátových tokov a požiadaviek na úložný priestor, ktoré vznikajú pri 360° panoramatických kamerách a kamerách s rozlíšením 4K.

Technológia zipstream zabezpečuje zachovanie dôležitých forenzných informácií vo videozázname, pričom minimalizuje požiadavky na šírku pásma a úložný priestor v priemere o 50% a viac.

Spoločnosť Axis predstavuje dve nové sieťové kamery, ktoré disponujú zdokonaleným systémom Zipstream, ktorý ponúka efektívne 360° pokrytie priestoru s vysokým rozlíšením a efektívnym využitím dátových prenosov.

Požiadavky zákazníkov na monitorovanie sa môžu javiť rozporuplné. Na jednej strane je rastúca túžba po lepšej obrazovej kvalite, rozlíšení a pokrytí, ale na druhej strane je potrebné kontrolovať náklady vo vzťahu k šírke pásma a ukladaniu dát.
Odpoveďou spoločnosti Axis Communications, ktorá je lídrom na trhu v sieťových monitorovacích systémoch, je neustále rozvíjať jedinečnú technológiu kompresie videa Zipstream.

„Úložná kapacita a šírka pásma tvoria významnú časť celkových nákladov na monitorovací systém. Spoločnosť Axis vyvinula technológiu Zipstream na riešenie špecifických potrieb bezpečnostného priemyslu. To znamená minimalizovať tieto požiadavky bez straty forenzných údajov“, povedal Johan Paulsson, šéf technológií spoločnosti Axis Communications.

„Sme hrdí, že rozšírenie technológie Zipstream teraz zahŕňa obe panoramatické kamery s ultra vysokým rozlíšením 4K.“

Axis tiež predstavuje nové sieťové kamery AXIS M3047-P a AXIS M3048-P, ktoré využívajú vylepšenú technológiu Zipstream a poskytujú 360° pokrytie monitorovaného priestoru. Sú to kompaktné pevné mini dome sieťové „fisheye“ kamery poskytujúce úplné pokrytie požadovaného priestoru zákazníkom s obmedzenejšími prostriedkami.

Vďaka atraktívnemu, menšiemu dizajnu v porovnaní s ich predchodcami, sú nové kamery ploché a bez akejkoľvek kupoly nad objektívom. To ich robí diskrétnejšími a eliminuje to riziko odrazov v kupole. Pre obe kamery sú ponúkané ako príslušenstvo detektory dymu odolné voči vandalizmu, ako aj čierne puzdro.

AXIS M3047-P s 6-megapixlovým snímačom a AXIS M3048-P s 12-megapixlovým snímačom prinášajú obraz s plnou snímkovou frekvenciou, vynikajúcu kvalitu obrazu vrátane celkovej ostrosti a citlivosti na svetlo.

„Kombinácia týchto nových 360-stupňových kupolových kamier s vylepšenou technológiou Zipstream naozaj prináša cenovo výhodné riešenie pre zákazníkov. Poskytuje komplexné pokrytie a súčasne zabezpečí, že detail panoramatického zobrazenia sa nestratí pri streamingu a ukladaní dát,“ dodala Petra Bennermarková, globálna produktová manažérka spoločnosti Axis Communications.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAko funguje systém rozpoznávania Evidenčných čísel vozidiel
Ďalší článokPoužívanie smartfónov na kontrolu vstupu
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ