ZDIEĽAŤ

Spoločnosť Axis predstavuje novú generáciu pozičných kamier a poskytuje tak operátorom rýchlejšie a presnejšie schopnosti otáčania a nakláňania pre monitorovanie rozľahlých areálov, perimetrov a hraníc v reálnom čase pre okamžitú reakciu na bezpečnostné poplachy a incidenty.
Vďaka rozšíreným schopnostiam umožňuje nová rada pozičných kamier zabezpečiť dohľad nad miestami s veľkou plochou pomocou menšieho počtu kamier, s možnosťou mať neblokované zorné pole s uhlom záberu až 360° stupňov vo dne aj v noci.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v segmente IP kamier, vyšla v ústrety niektorým z najpálčivejších potrieb organizácií zo súkromného aj verejného sektora v oblasti videomonitorovania a predstavuje nové optické, dvojspektrálne a termálne pozičné kamery.

„V zásade je možné potreby mnohých našich zákazníkov zredukovať na jeden spoločný problém: je potrebné veľmi rýchlo rozpoznať a reagovať na incidenty a narušenia pozdĺž perimetrov a samozrejme vnútri areálov. Našou úlohou je vytvoriť podmienky, aby sa zákazníci mohli venovať svojej práci – a naša nová rada kamier sa stará práve o toto,“
hovorí Michael Chen, globálny produktový manažér spoločnosti Axis.

„Miesta, ktoré je potreba monitorovať, môžu byť veľmi rozľahlé – mnoho tisíc hektárov s obvodom stoviek kilometrov – a statické kamery môžu byť na zabezpečenie komplexného zorného poľa nepoužiteľné. Je preto nutné používať otáčanie a nakláňanie, pričom pozičné kamery v našej novej rade tieto schopnosti posúvajú výkonovo na novú úroveň.“

Funkcie a vlastnosti charakteristické pre nové pozičné kamery:

– Veľmi rýchle pohyby pri otáčaní, nakláňaní a približovaní záberu (PTZ – pán / tilt / zoom) s priebežným ostrením.

– Vstavaná elektronická stabilizácia obrazu (EIS – Electronic Image Stabilization) pomáha eliminovať otrasy spôsobené nestabilným povrchom miesta inštalácie alebo pohybom montážnych stĺpikov vo vetre.

– Slot SFP pre ľahké usporiadanie káblov, rýchlu a efektívnu inštaláciu optických káblov na dlhé vzdialenosti.

– Výkonné schopnosti zamerania pozície aj za silného vetra a v širokom rozsahu teplôt.

– Flexibilné možnosti montáže priamo na stĺpy alebo na steny a stĺpiky pomocou robustného príslušenstva.

Nový rad tvoria termálne pozičné kamery, optické PTZ pozičné kamery a dvojspektrálne PTZ pozičné kamery, ktoré kombinujú optické aj termálne snímanie obrazu:

Termálne PT sieťové kamery AXIS Q8641-E a AXIS Q8642-E

Termálne pozičné kamery ponúkajú vynikajúci kontrast termálneho obrazu a zorné pole 10°, čo v spojení s analytickými nástrojmi umožňuje detekciu s dlhým dosahom a okamžité vizuálne potvrdenie pre operátora.

Sieťové PTZ kamery AXIS Q8685-E / -LE

Optické pozičné PTZ kamery poskytujú video s vysokou kvalitou a rozlíšením HDTV 1080p a ďalej 30x priblíženie s obnovou zaostrenia a extrémnu svetelnú citlivosť. Kombinácia technológie WDR spoločnosti Axis (široký dynamický rozsah s parametrami pre súdne dokazovanie) a vysokej svetelnej citlivosti zaručuje, že obraz bude použiteľný aj za zlých svetelných podmienok.

Dvojspektrálne sieťové PTZ kamery AXIS Q8741A-E a AXIS Q8742-E

Dvojspektrálne pozičné PTZ kamery ponúkajú kombináciu dvoch naživo prenášaných video streamov: jedného z termálneho čidla – pre detekciu a overovanie – a druhého z optického snímacieho senzora s vysokým rozlíšením – pre identifikáciu farieb a detailov. Kamery taktiež majú 30x priblíženie, technológiu Forensic WDR, ako aj vysokú svetelnú citlivosť.

Okrem toho majú kamery AXIS Q8741A-LE, AXIS Q8742-LE a AXIS Q8685-LE infračervený senzor s dlhou životnosťou a dosahom pre lepšie snímanie v tme. Ak sa tieto kamery majú používať v miestach, kde je vysoké riziko znečistenia skleneného krytu prachom, soľami, pieskom alebo sadzami z výfukov vozidiel – napríklad pri sledovaní prevádzky, na letiskách, prístavoch a pri dohľade na verejných priestoroch, je možné ich vybaviť stieračom a ostrekovačom, ktoré umožňujú údržbu za dažďa alebo od nečistôt na diaľku.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870
Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAko bojovať proti obťažujúcim dronom?
Ďalší článokAko funguje systém rozpoznávania Evidenčných čísel vozidiel
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ