ZDIEĽAŤ

Ako ľudia máme dosť dobré inštinkty, ktoré nám pomáhajú pochopiť, kedy sa situácia stáva nebezpečnou alebo nás upozorňujú, keď sa ľudia správajú podozrivo.

Nedávna štúdia, ktorú vypracoval francúzsky inštitút zdravotníctva a lekárskeho výskumu Ecole Normale Supérieure v Paríži, zistila, že v skutočnosti existuje oblasť nášho mozgu, ktorá môže vnímať nebezpečné situácie alebo ohrozujúce tváre za 200 milisekúnd, čo je istý druh „Šiesteho zmyslu“, ktorý pochádza z dedičstva nášho prvotného inštinktu prežitia, keď čelíme strachu alebo panike.

Štúdia ukazuje, že takýto „alarmový signál“ spracovávajú mozgové okruhy, ktoré sú zodpovedné za rozpoznávanie tváre. To mi pripomenulo schopnosť očitého svedka presne opísať zbraň podieľajúcu sa na zločine, zatiaľ čo sa snažia zapamätať si detaily o vzhľade páchateľa.

Kamery sa môžu učiť

V prípade ak je kvalita obrazu je dobrá, náš šiesty zmysel môže byť spustený aj u operátora, ktorý sleduje živé video na monitore. V niektorých mestách sú operátori riadiacich centier v reálnom čase už vyškolení na to, aby pochopili dynamiku a správanie sa davu. A ak sa to môže naučiť operátor, môže sa to rovnako naučiť aj softvérový algoritmus?

Čo ak sieťové kamery vďaka inteligentnému pamäťovému systému, ktorý zaznamenáva pravidelné a časté každodenné akcie v sledovanej oblasti, by mohol automaticky rozpoznať podozrivé, neobvyklé alebo atypické správanie a odhaliť prípadné páchanie skôr, ako sa to stane? Môže to vyzerať futuristicky, ale je to možnosť, o ktorej sa diskutuje.

Medzitým ľudská schopnosť pamätať si tváre, ktoré podliehajú mnohým premenám nie je vždy spoľahlivá, takže podpora kamery môže byť rozhodujúca.

Vyšetrovanie a porozumenie incidentom

Možno, že my ľudia potrebujeme len 200 milisekúnd na to, aby nás náš „šiesty zmysel“ upozornil, ale ak chceme overiť, zastaviť a vyšetriť incidenty správne, potrebujeme viac času, viac nástrojov a viac pamäti. To je miesto, kde technológia preberá kontrolu, kamery pomáhajú overiť identitu možného votrelca a svetlá či reproduktory pôsobia ako odstrašujúce prostriedky.

Pokiaľ ide o vyšetrovanie, je dôležité zvážiť, že existujú rôzne profily páchateľov s vlastnými zručnosťami, nástrojmi a technikami. S bezpečnostnými riešeniami prispôsobenými tejto úlohe môže kombinácia termálnych a optických sieťových kamier, reproduktorov a videotelefónov priniesť výrazné zlepšenie porozumenia zločineckej identity a správania, a nie iba zistenie samotného zločinu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSpoločnosť 2N predstavuje nový modul Bluetooth pre najpokročilejší interkom 2N Helios IP Verso
Ďalší článokAko bojovať proti obťažujúcim dronom?
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ