ZDIEĽAŤ

IP interkom 2N Helios IP Verso vie komunikovať s akýmkoľvek zariadením v lokálnej sieti alebo na internete. Vďaka modularite, je možné interkom rozšíriť o moderné technológie, ako Bluetooth a na vstup do budovy použiť aj mobilný telefón.

Spoločnosť 2N, ako popredný svetový výrobca IP interkomov, práve rozširuje sortiment prídavných modulov pre svoj IP interkom 2N Helios IP Verso o nový modul s Bluetooth technológiou. Využitie tejto technológie prináša pohodlný a bezpečný spôsob otvárania dverí iba za pomoci mobilného telefónu. Bluetooth modul dopĺňa existujúce široké portfólio prídavných modulov, ktoré je možné kombinovať pri zostavení 2N Helios IP Verso.

Sieťový dverný komunikátor je možné na rozdiel od analógových systémov jednoducho programovať a celkom individuálne nastaviť. Hlavná jednotka vždy ponúka HD kameru a jedno volacie tlačidlo ako jeden základný modul. Inštalácia hlavnej jednotky vyžaduje 2 pozície v ráme, kedy druhá pozícia zostáva k dispozícii pre montáž ďalšieho voliteľného modulu. Interkom ponúka rozšírenie pre 3 až 30 modulov, ktorými sú napríklad obyčajné tlačidlá a štítky, dotykový displej, podsvietený infopanel, klávesnica, RFID čítačky na rôznych frekvenciách, Bluetooth modul, I/O modul a indukčnú slučku. V tele interkomu sa ukrýva riadiaca jednotka, ktorú možno vzdialene programovať, a je tak možné nastaviť obrovské množstvo kombinácií a parametrov. Napríklad vie povoliť vstup len v určitej hodine, monitorovať dochádzku, zavolať až na 12 kontaktných čísiel naraz a prepájať načítané RFID čipy s fotografiami z kamery.

„Vďaka rozšírenej modularite interkomu 2N Helios IP Verso dnes dokážeme vyhovieť všetkým požiadavkám zo strany zákazníka. Vieme dodať riešenie pre komerčné budovy, rovnako ako pre bytový komplex, či zabezpečiť celý prístupový systém pre verejné budovy a školy. Možnosť programovať vstupy jednotlivých modulov nám umožňuje napríklad vyhlásiť tichý poplach pri nútenom vniknutí nežiadúcej osoby do objektu, a urobiť tak patričné ​​kroky skôr, než nastane kritická situácia,“ hovorí Vít Kovařík zo spoločnosti 2N.

Kľúčom je rozšírená modularita

Len modulárne riešenie interkomu umožní pružne reagovať na príchod nových technológií a meniacich sa požiadaviek zákazníkov. Preto je interkom 2N Helios IP Verso skonštruovaný tak, aby mohol integrovať najrôznejšie moduly, o ktoré je možné ho kedykoľvek rozšíriť a pridať technológiu alebo funkcionalitu, ktorú zákazník požaduje. Nikdy sa teda nestane, že je nutné vymeniť celý už nainštalovaný interkom, pretože by nepodporoval najnovšie technologické trendy. To preto, že tieto trendy sú dnes prevažne späté s IP technológiou, takže integrácia a prepojenie interkomu a jeho modulov s ostatnými systémami sú úplnou samozrejmosťou.

Na výber sú v súčasnosti tieto moduly, ku ktorým každý rok pribúdajú ďalšie:

Bluetooth modul 2N
Bluetooth modul 2N

Bluetooth modul

– umožňuje otvorenie dverí pomocou vysoko zabezpečeného pripojenia cez smartphone alebo tablet a tým odpadá nutnosť nosiť pri sebe kľúče alebo čip. Zabezpečenie je riešené cez AES-128 a RSA-1024. Aplikácia pre platformy iOS a Android je zadarmo k stiahnutiu v App Store alebo na Google Play.

Dotykový displej 2N
Dotykový displej 2N

Dotykový displej

– luxusný štvorpalcový displej, slúžiaci na zobrazenie grafického telefónneho zoznamu, umožní vyhľadávanie podľa mena rezidentov, zároveň funguje ako klávesnica (s ochranou proti odpozorovaniu vďaka náhodnému meneniu polohy čísel na klávesnici) a v čase nečinnosti môže zobrazovať napríklad logo spoločnosti.

Čítačka RFID kariet 2N
Čítačka RFID kariet 2N

Čítačka RFID kariet

– klasická bezdotyková čítačka prístupových čipov, dostupná vo všetkých frekvenciách, dokáže fungovať aj s RFID čipom napríklad v kartách ako študentská karta ISIC.

Klávesnica 2N
Klávesnica 2N

Klávesnica

– mechanické klávesy umožňujú volať používateľa podľa pozície v lokálnom telefónnom zozname alebo priamo na telefónne číslo. Ďalej umožňuje ovládať zámok a prípadne ďalšie funkcie pomocou číselného kódu, napríklad vyhlásiť tichý poplach.

Infopanel 2N
Infopanel 2N

Infopanel

– podsvietený panel pre menovku rezidenta či firemné logo, kedy bude panel svietiť, je možné nastaviť v závislosti na dennej dobe.

Tlačidlový panel 2N
Tlačidlový panel 2N

Tlačidlový panel

– 5 prídavných tlačidiel so štítkami a podsvietením, vhodné pre menšie bytové domy alebo len niekoľko kontaktov.

Indukčná slučka 2N
Indukčná slučka 2N

Indukčná slučka

– Modul, ktorý umožňuje komunikáciu sluchovo postihnutým pomocou elektronického naslúchátka. Zároveň obsahuje jednoduchú infografiku, ktorá uľahčuje ovládanie osobám so sluchovým postihnutím.

I/O modul

– obsahuje dve relé s dvomi logickými vstupmi pre ovládanie dverí, IP kamier či iného príslušenstva podľa priania zákazníka.

Ochranný spínač (Tamper)

– skrytý modul pre ochranu samotného interkomu, ktorý vyšle impulz pri pokuse o násilné napadnutie prístroja napríklad do zabezpečovacej ústredne alebo môže byť vyhodnotený interkomom, ktorý môže zaobstarať fotografie, poslať e-mail alebo zavolať strážnej službe.

Wiegand modul

– posledné z radu modulov, ktorý umožňuje interkomu komunikovať s inými systémami pomocou rozhrania Wiegand.

2N Helios IP Verso je možné kombinovať s vnútornou dotykovou jednotkou 2N Indoor Touch a všeobecne s väčšinou zabezpečovacích a ovládacích systémov, ktoré používajú IP technológie. Akékoľvek napájanie je riešené cez PoE alebo cez adaptér. Kamera osadená v hlavnej jednotke disponuje rozlíšením 1,3 MPx a je vybavená režimom pre nočné videnie. Prevádzková teplota je od -40 do 60 ° C, pre dotykovú klávesnicu je potom od -30 do 60 ° C.

Interkom 2N Helios IP Verso vyhral v roku 2017 cenu RED DOT AWARD za dizajn. Celá jednotka sa zatiaľ dodáva v dvoch farebných variantoch, čistý kov a čierna, ale pripravujú sa už ďalšie farebné variácie.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti 2N Telekomunikace, a.s.

O spoločnosti 2N Telekomunikace, a.s.

2N je popredná európska firma zaoberajúca sa vývojom a výrobou produktov z oblasti IKT a fyzickej bezpečnosti. Podľa správy IHS z roku 2016 je najväčším svetovým výrobcom IP interkomov, významným inovátorom je tiež v oblasti IP prístupových systémov, IP audia a IP výťahových komunikátorov. Spoločnosť bola založená v roku 1991 v Českej republike a má sídlo v Prahe. Teraz má 2N viac ako 230 zamestnancov a pobočky v USA, Veľkej Británii, Nemecku a Taliansku, disponuje tiež širokou distribučnou sieťou po celom svete. V roku 2016 sa spoločnosť 2N stala súčasťou globálnej skupiny Axis Group.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAXIS predstavuje kamery chránené proti výbuchom pre rýchle zvládanie nehôd a efektívnu prevádzku kriticky náročných podnikov
Ďalší článok200 milisekúnd na rozpoznanie hrozby
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ