ZDIEĽAŤ

Tri nové sieťové kamery s teplotným alarmom a ochranou proti výbuchom umožňujú prevádzkovateľom monitorovať vzdialené, nedostupné a citlivé oblasti, čo umožňuje rýchlu reakciu na incidenty a ochranu zamestnancov, strojov a kritickej priemyselnej infraštruktúry. Na základe priemyselných štandardov a protokolov používaných v náročných priestoroch sa nové kamery dokonale integrujú s existujúcimi architektúrami dozornej kontroly a získavania dát (SCADA), ktoré dopĺňajú tepelnú technológiu.

Axis Communications, spoločnosť s vedúcim postavením na trhu v oblasti sieťového videa, predstavila tri nové sieťové kamery chránené pred explóziou pre použitie v citlivých priemyselných oblastiach:
XF40-Q2901, XF60-Q2901 a XP40-Q1942 IP kamery na ochranu pred výbuchom a s detekciou teploty.

„Prevádzkovatelia priemyselných závodov majú mimoriadne náročnú úlohu,“
vysvetľuje Martina Lundhová, globálna produktová manažérka pre kamery, chránené proti teplu a explóziám v spoločnosti Axis Communications.

„Musia zabezpečiť efektívnosť a kontinuitu vo veľkých priemyselných procesoch a súčasne dodržiavať všetky predpisy týkajúce sa zdravia, bezpečnosti a životného prostredia na viacerých miestach a často aj v obrovských oblastiach. Naše nové kamery dodávajú kritické informácie v reálnom čase a umožňujú okamžitú reakciu na incidenty, ktoré sa môže stať potencionálnou hrozbou.“

Typické priemyselné aplikácie pre pevné termo kamery s teplotným senzorom XF40-Q2901 / XF60-Q2901 zahŕňajú kontrolu a detekciu teplôt zariadení a únikov v potrubí, detekciu požiaru a monitorovanie zariadení a perimetrickú ochranu. Okrem toho pomáhajú vizuálne kontrolovať, verifikovať funkcie a procesy a dokonca poskytujú pomoc s plánovanou údržbou na diaľku.

Typické aplikácie pre termo kameru TP40 / Q1942 s ochranou proti výbuchu typu TP40 / Q1942 zahŕňajú detekciu osôb v zakázaných priestoroch a bezpečnosť pracovníkov v nebezpečných priestoroch. Okrem toho XP40-Q1942 podporuje technológiu elektronickej stabilizácie obrazu a technológie Zipstream od spoločnosti Axis. Elektronická stabilizácia výrazne zlepšuje kvalitu videa v situáciách, keď je kamera vystavená vibráciám a poskytuje plynulé a pohodlné prezeranie videa. Technológia Zipstream znižuje požiadavky na šírku pásma a skladovanie a zároveň zachováva vynikajúce tepelné zobrazovanie.

Termo kamery chránené proti výbuchu a kamery s teplotným senzorom chránené proti výbuchu ponúkajú celosvetové certifikáty, čo znamená, že kamery spĺňajú špecifické predpisy jednotlivých krajín na celom svete.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTOUCHIT.sk – WiseNet Samsung predstavil nový modelový rad bezpečnostných kamier – WiseNet X
Ďalší článokSpoločnosť 2N predstavuje nový modul Bluetooth pre najpokročilejší interkom 2N Helios IP Verso
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ