ZDIEĽAŤ

Predstavením novej kamery Samsung Wisenet 4K PNF-9010R spoločnosť Hanwha Techwin deklarovala svoj zámer nastaviť nový štandard pre kamery typu fisheye (rybie oko) s 360 – stupňovým uhlom záberu.

Kamera PNF-9010R poskytuje rôzne alternatívy sledovacích módov. To zahŕňa sledovanie single panorámy, double panorámy a tiež quad pohľadu. Navyše kamera PNF-9010R má množstvo ďalších funkcií, čím vyčnieva z davu takýchto kamier.

V kamere je možné nájsť vstavané video-analytické funkcie, ako napríklad vytváranie tepelných máp (heat map) a tiež počítanie osôb. Okrem poskytovania účinného prostriedku na odrádzanie a detegovanie kriminálnych aktivít, vstavané analytické funkcie tejto kamery poskytujú toho oveľa viac. Napríklad pre prostredie maloobchodov je možné popri funkcii počítania osôb využiť aj funkciu pre meranie účinnosti obchodu, porovnávaním jeho návštevnosti s jeho reálnymi ziskami. Na základe toho je možné identifikovať dni, obdobia a hodiny, kedy má obchod najlepšie výsledky a manažovať maximá a minimá prechodu zákazníkov. Tepelné mapy môžu poskytnúť informácie o správaní sa zákazníkov v obchode. Zobrazovaním horúcich miest (miest s najväčšou mierou pohybu) obchodu sa indikujú nákupné vzory zákazníkov zahŕňajúc doby zotrvania v danej zóne.

Tak, ako pri všetkých kamerách modelovej série Wisenet P, aj kamera PNF-9010R využíva kompresiu H.265 a WiseStream. Táto doplnková technológia kompresie obrazu dynamicky kontroluje proces kódovania, vyvažovania kvality obrazu a kompresie v závislosti na miere pohybu v obraze. Takouto kombináciou H.265 a WiseStream je efektivita využívania šírky pásma v sieti vyššia, v porovnaní s technológiou kompresie H.264 až do 75 %. To zaručuje, že kamery série Wisenet P od spoločnosti Hanwha Techwin, sú z pohľadu využívania šírky pásma v sieti jedny z najviac šetrných na trhu.

Ďalšími zaujímavými vlastnosťami kamery PNF-9010R je vstavaný IR prísvit a podpora obojsmerného audia. Ďalej tiež možnosť autofokusu pomocou funkcie „Simple Focus“ prostredníctvom prístupu do kamery cez web rozhranie, alebo pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla na zadnej strane kamery.

Digitálna funkcia PTZ umožňuje používateľovi digitálne natáčať, nakláňať a približovať obraz kamery na miesta, z ktorých je požadovaný detailnejší pohľad, pričom ale kamera stále neprestáva zaznamenávať obraz z jej celého 360 stupňového pohľadu. Samozrejmosťou je vytváranie privátnych zón v obraze, možnosť napájania 12V DC alebo PoE a nahrávanie na SD-XC pamäťovú kartu v prípade výpadku siete pre vylúčenie nedostupnosti obrazových dát. Konektor M12 z nej tiež robí ideálnu voľbu pre použitie napríklad v autobusoch, vlakoch, kde by mohla byť využitá na sledovanie pasažierov, alebo trate v okolí dopravného prostriedku.


Samsung PNF-9010R

Samsung PNF-9010R

Samsung PNF-9010RV

Samsung PNF-9010RV

Samsung PNF-9010RVM

Samsung PNF-9010RVM

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Samsung Techwin Europe

O spoločnosti Samsung Techwin

Spoločnosť Samsung Techwin je výrobcom vysoko kvalitných bezpečnostných produktov. Spoločnosť Samsung Techwin je inovatívna organizácia zaisťujúca komplexné riešenia v globálnom merítku. Je dodávateľom vysoko kvalitných riešení a produktov z oblasti security. Do portfólia Samsung Techwin patria najmä systémy priemyselnej televízie (CCTV) vrátane najmodernejších riešení na báze IP.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokZabezpečenie kritickej infraštruktúry pomocou termálnych kamier
Ďalší článok5 Vianočných bezpečnostných tipov pre obchody
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ