ZDIEĽAŤ

Sila Inteligentnej Video Analýzy
Moderné bezpečnostné kamery na báze IP ponúkajú pokročilé funkcie analýzy obrazu, čo umožňuje samotnej kamere rozlišovať, či bol napríklad narušený určitý definovaný priestor alebo prekročená perimetrická ochrana.
Kamery hrajú dôležitú úlohu pri ochrane a zabezpečení kritickej infraštruktúry. Umožňujú operátorom zhromaždiť dodatočné informácie pre objasnenie konkrétnej situácie, akonáhle bol spustený počiatočný poplach.

Inteligentné funkcie spracovania obrazu pre bezpečnostné kamery na báze IP majú schopnosť na základe uložených dát predvídať a dokonca aj odhaliť smer osoby alebo vozidla pohybujúceho sa po definovanej oblasti, rovnako ako zapamätať si a učiť sa z typických vzorov, ktoré vyvolali falošný poplach v minulosti.

Vidieť v tme
Vzhľadom k tomu, že prvotné náklady na vytvorenie video monitorovacieho systému na báze IP v priebehu posledných niekoľkých rokov začali významne klesať, termálne kamery sa stali viac a viac cenovo dostupné pre integráciu do bezpečnostných systémov.

Historicky vysoké náklady na obstaranie sieťových termovíznych kamier dovoľovali ich použitie len v malých vysoko špecializovaných aplikáciách, a to iba v prípade, že investícia mohla byť odôvodnená.
Kým technológia termálnych kamier nie je nová, pokrok v technológii obrazových snímačov a čipov viedli k zníženiu cien, čo termo kamery posunuli do role oveľa atraktívnejšieho komponentu, a mohli sa tak vo väčšej miere integrovať do zabezpečovacích systémov.

Termálne kamery zvyčajne poskytujú najlepšiu presnosť pre inteligentnú analýzu obrazu.

Termálne kamery dokážu detegovať incident aj v úplnej tme, nevyžadujú žiadne dodatočné zdroje svetla, ako sú reflektory s led prisvietením alebo infračervené žiariče, ktoré spotrebúvajú energiu, vytvárajú tiene a je jednoduché odhaliť ich umiestnenie.

Poskytujú zábery na základe tepla, ktoré vždy vyžaruje z ľubovoľného objektu, vozidlá, osoby, zvieratá, stromy. To dáva termovíznej kamere moc vidieť v úplnej tme a vytvárať tak video záznam, ktorý umožňuje operátorom rozpoznať a konať s podozrivou aktivitou bez ohľadu na to, či sa to deje počas dňa alebo druhu počasia.

Termálne kamery nemajú však detailné zábery vo vysokom rozlíšení, ktoré umožňujú jednoznačnú identifikáciu. Napriek tomu ich sila spočíva v schopnosti spoľahlivo odhaliť ľudí schovávajúcich sa v kroví a zvládnuť najťažšie poveternostné podmienky, čo umožňuje operátorom vidieť cez silný dážď a sneženie, hmlu a prach. Termálne kamery preto zvyčajne poskytujú najlepšiu presnosť pre inteligentnú analýzu obrazu.

Diaľkové monitorovanie kritickej infraštruktúry
Bezpečnostné systémy pre vzdialené zabezpečenie kritickej infraštruktúry musí fungovať efektívne, a do značnej miery aj samostatne. Keď je spustený poplach, operátori musia byť schopní rýchlo posúdiť incident za účelom vyhodnotenia situácie a zistenia potrebných opatrení.

Bezpečnostné systémy založené na IP umožňujú bezproblémovú integráciu rôznych systémových komponentov a umožňujú operátorom prístup k všetkým relevantným informáciám z jedného spoločného systému pre správu zabezpečenia.

Integrácia mobilných zariadení pre rýchlejšie reakcie na incidenty
Bezpečnostné systémy na báze IP umožňujú operátorom plne využívať mobilné zariadenia. Textová správa môže byť napríklad odoslaná v prípade detekcie pohybového senzora.
Obrázky z termovíznej kamery možno otvoriť s cieľom ďalej analyzovať situáciu. Ak to nie je falošný poplach, tieto obrázky Vám okamžite umožňujú identifikáciu osôb, objektov a vozidiel. Ochranka môže jednať zodpovedajúcim spôsobom, pretože vedia, aká je momentálna situácia. Falošné poplachy sú tiež veľmi rýchlo identifikovateľné.

Účinné Zabezpečenie a ochrana kritickej infraštruktúry
Pokroky vo vývoji komponentov zabezpečovacieho systému, ako sú termálne kamery spolu s inteligentnou analýzou obrazu, pomáhajú operátorom prekonávať výzvy ochrany a zabezpečenia kritickej infraštruktúry.
Bezpečnostné systémy, založené na IP, dokážu spojiť rôzne systémové komponenty medzi sebou a vytvoriť tak jednu veľkú spoločnú konzolu pre správu zabezpečenia. Operátori môžu plne využívať mobilné zariadenia, ako sú inteligentné telefóny a tablety, ktoré poskytujú detailné informácie o incidentoch, vyhľadávanie v archívoch, poskytnúť analýzu pohybu, virtuálne brány, virtuálne ploty…

IP infraštruktúra umožňuje zabezpečovacím systémom škálovateľnosť a priestor pre budúce vylepšenia. Pre zabezpečenie a ochranu kritickej infraštruktúry je to všetko otázka siete. Vyskytujú sa prípady, kde je potrebné zapojenie tretích strán, ako sú miestne polície, hasiči a ďalšie vládne zložky.
Sieťový kamerový systém umožňuje obojsmernú komunikáciu a zdieľanie informácií v reálnom čase, čím umožňuje optimálnu spoluprácu medzi prevádzkovateľom a externými subjektami.


AXIS Q1932-E 19MM 30 FPS

AXIS Q1932-E 19MM 30 FPS

AXIS Q8631-E 24V AC 35MM 30 FPS

AXIS Q8631-E 24V AC 35MM 30 FPS
AXIS Q1941-E 13MM 8.3 FPS

AXIS Q1941-E 13MM 8.3 FPS

AXIS Q8722-E 60MM 8.3 fps

AXIS Q8722-E 60MM 8.3 fps

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAXIS predstavuje nové kamery rady Q35, vrátane modelov s nerezovým telom
Ďalší článokHanwha Techwin predtavila novú Wisenet P 4K 360 fisheye kameru
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ