ZDIEĽAŤ

U konvenčných PTZ kamier (s otáčaním/náklonom/priblížením obrazu – pan/tilt/zoom) môže trvať automatické zaostrovanie v horších svetelných podmienkach (napríklad za úsvitu alebo za súmraku) dlhšiu dobu. Sieťová kopulovitá PTZ kamera AXIS Q6155-E má zabudovaný laser, ktorý meria vzdialenosť medzi kamerou a objektom, ktorý má byť jasne snímaný, vďaka čomu kamera dokáže zaostriť oveľa rýchlejšie a aj presnejšie, takže jej záber bude vždy jasný a ostrý.

Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje sieťovú kopulovitú PTZ kameru AXIS Q6155-E s laserovým ostrením, ktorá ponúka oveľa rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie, a to i pri veľmi náročných svetelných podmienkach. Kombinácia novej technológie laserového ostrenia a vyššej kvality obrazu, ktoré ponúka kamera AXIS Q6155-E sú neoceniteľné v prípadoch, kedy je nutné osoby alebo objekty identifikovať rýchlo a presne.

,,Pre súčasné konvenčné PTZ kamery je automatické zaostrovanie jedným z najväčších problémov. Ak sú náročné svetelné podmienky – napríklad keď svitá alebo pri súmraku trvá automatické zaostrovanie kamerám dlhšie, ” povedal Kent Fransson, globálny produktový riaditeľ v spoločnosti Axis Communications.

,,Vďaka našej novej technológii laserového ostrenie si kamera vie zmerať vzdialenosť ku objektom bez ohľadu na úroveň osvetlenia. Toto meranie je navyše oveľa presnejšie a prebehne okamžite. Znamená to, že kamera je vždy zaostrená optimálne a v každú chvíľu poskytuje ostrý presný záber.“

Model AXIS Q6155-E je vybavený technológiou Sharpdome, ktorá umožňuje monitoring objektov umiestnených až 20° nad horizontom kamery. Ponúka rozlíšenie HDTV 1080p a 30× optický zoom. Táto špičková kamera poskytuje ostrý záber aj vtedy, keď sú svetelné podmienky nepriaznivé – a to vďaka laserovému ostreniu a novému vylepšenému snímaciemu senzoru, technológii Lightfinder vyvinutej spoločnosťou Axis a funkcii Speed ​​Dry, takisto od spoločnosti Axis, ktorá umožňuje rýchlejšie vysušenie kamery.

Kamera AXIS Q6155-E je ideálna pre mestský a „perimetrový“ dohľad, pre kritickú infraštruktúru, hromadnú dopravu a inštalácie v oblastiach vzdelávania, priemyslu alebo vo vládnych budovách. Vďaka kompaktnému dizajnu, malým rozmerom a možnosti prelakovať jej telo, môže táto kamera dokonale splynúť so svojim okolím. Ponúka rýchle a precízne otáčanie / náklon / priblíženie obrazu (pan-tilt-zoom = funkcie PTZ) a verné snímanie potrebného záberu vo všetkých uhloch pohľadu.

Technológia Zipstream spoločnosti Axis umožňuje znížiť nároky na šírku prenosového pásma aj požiadavku na dátovú kapacitu, a pritom zachováva všetky potrebné detaily dôležité pre forenzné dokazovanie.

Kamera AXIS Q6155-E má podporu v najširšej základni v danom obore, ktorá ponúka softvér na správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií Axis Application Development Partner (ADP) Program, ako i riešení AXIS Camera Station. Aplikácie tretích strán na analýzu obrazu je možné pre kamery inštalovať pomocou platformy AXIS Camera Application Platform a podpora riešení ONVIF umožňuje ľahkú integráciu kamier do širokej škály video dohľadových systémov.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAXIS a Canon oznamujú zmenu v predaji a marketingu pre portfólio sieťových video produktov
Ďalší článokRozvoj video analýzy jej výskum a poznanie
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ