ZDIEĽAŤ

Pri navrhovaní bezpečnostných systémov, rozhodovaní o počte, type a umiestnení kamier bol vždy zložitý proces zahŕňajúci časovo náročné výpočty. V súčastnosti je tento proces oveľa jednoduchší s pomocou nových nástrojov, ktoré je možné integrovať s 3D vizualizačnými aplikáciami.

Spoločnosť Axis Communications ponúka celý rad bezplatných nástrojov, ktoré je možné integrovať so softvérom (CAD) používanom v architektonickom plánovaní, pre rozvrhnutie budovy a návrh celého systému.

,,Tieto nástroje pomáhajú dizajnérom a integrátorom pri výbere ideálnej pozície pre každú kameru, imitovaním pokrytia kamery založeného na zornom poli kamery, pohľadu a požadovanom rozlíšení, “ hovorí Göran Sandberg zo spoločnosti Axis Communications.

Ako to funguje?
Pre použitie dostupných nástrojov spoločnosti AXIS, systémoví návrhári môžu jednoducho importovať existujúce rozloženie do CAD softvéru alebo vypracovať nové rozloženie a potom jednoducho pretiahnuť kamery do stávajúcich plánov.

Tento softvér umožňuje návrhárom pochopiť, ako bude budúci systém vyzerať v reálnom živote, ako budú kamery integrované s okolím a aký priestor bude kamerový systém pokrývať po inštalácii.
,,Akonáhle sú kamery umiestnené v dizajne, softvér ukazuje celé zorné pole kamery, ako farebné plochy so sprievodcom rozlíšením, ktorý pomáha definovať oblasti, kde je splnené požadované rozlíšenie obrazu, “ povedal Sandberg.

Konštruktéri alebo systémoví integrátori môžu vyskúšať rôzne modely kamier, pozícia pozorovacích uhlov a rozhodnúť o najlepšom možnom riešení pre konkrétny projekt. Tento softvér umožňuje používateľom ovládať ohniskovú vzdialenosť, cieľové rozlíšenie a montážnu výšku zariadenia.

,,Potom, čo všetky kamery boli umiestnené v návrhu budovy, je jednoduché ľahko overiť oblasť pokrytia celého video monitorovacieho riešenia,“ povedal Sandberg.

Tieto obrazy / scény môžu byť tiež použité pre prezentáciu koncovému užívateľovi v súvislosti s funkčnosťou systému“, a pomáha tak nastaveniu správnych očakávaní zo strany investora, ktoré budú dosiahnuté po inštalácii systému.

Výhody pre Integrátorov
Najzreteľňejším prínosom 3D vizualizácie je pomoc pri rozhodovaní o umiestnení kamery a jej pozície. Plánovanie s CAD softvérom môže znížiť pravdepodobnosť chýb a zabezpečiť efektívny dizajn.

Tento proces môže tiež pomôcť návrhárom a integrátorom systémov rozhodovať o požiadavkách na kameru pre rôzne situácie. Z tohto dôvodu môžu používatelia nielen rozhodnúť o správnom umiestnení kamery, ale aj jej kvalitu obrazu.

Ešte dôležiťejšie je to z obchodného hľadiska, 3D vizualizácia dokáže pomôcť systémovému integrátorovi poskytovať najlepšie služby svojim zákazníkom a pomôcť im pochopiť, čo môžu od budúceho video monitorovacieho systému očakávať.

Axis Camera Extension pre SketchUp je k dispozícii a možno ho stiahnuť zadarmo z nasledujúceho odkazu.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSAMSUNG SMART SECURITY MANAGER (SSM) ENTERPRISE
Ďalší článokNová kamera AXIS Q1659
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ