ZDIEĽAŤ

Axis Communications, spoločnosť s vedúcim postavením na trhu v oblasti sieťového videa, prináša ako prvá do priemyselného odvetvia IP kamery, ktoré vďaka objektívom i-CS – umožňia väčšiu výmenu informácií medzi objektívom a kamerou.

Táto najnovšia technológia je výsledkom spoločného vývoja medzi Axis Communications a japonským výrobcom optických systémov Computar (CBC Group). Nový inteligentný i-CS objektív priamo získava informácie, ako je jeho geometrické skreslenie, zoom, ohnisková vzdialenosť a clona.

„V minulosti kamery s objektívmi CS-mount nemali žiadne informácie o tom, akým typom objektívu disponujú a bolo nutné ručne doladiť všetky nastavenia pre dosiahnutie optimálnych výsledkov,“

hovorí Andres Vigren, globálny produktový manažér spoločnosti Axis Communications.

„Nová technológia objektívov i-CS je založená na otvorenom štandarde a protokole, ktorý umožňuje objektívu a kamere vzájomnú výmenu informácií. Inštalačný program môže vzdialene nastaviť ohniskovú vzdialenosť aj zaostrenie kamery. Celkovo vzaté, robí to inštaláciu rýchlejšiu, jednoduchšiu a časovo úspornú. „

Vďaka niekoľkým motorčekom vnútri i-CS objektu, zoom, zaostrenie a otvorenie clony je možné vzdialene nastaviť. Okrem toho, výmena informácií medzi objektívom i-CS a kamerou umožňuje jednoduchšie nastavenie systému elektronickej stabilizácie obrazu (EIS) a hlavne Lens Distortion Correction (LDC). To znižuje čas potrebný pre nastavenie a umožňuje jednoduchú inštaláciu.

Axis Q1615 / -E Mk II má k dispozícii profily scén, čo umožňuje výber medzi Traffic prehľadom, forenzného alebo Live profilu. Pri výbere jedného z prednastavených scénických profilov, kamera automaticky nastaví čas expozície, vyváženie bielej, clonu, ostrosť, kontrast a hluku s cieľom získať najlepšiu kvalitu obrazu pre vybrané potreby monitorovacieho systému.

Nové pevné kamery môžu poskytovať HDTV 1080p video pri snímkovej frekvencii až 50/60 snímok za sekundu alebo HDTV 720p videa pri snímkovej frekvencii až 100/120 fps. To umožňuje podrobný záznam videa rýchlo sa pohybujúcich objektov, ktoré môžu mať veľký význam v priemyselných aplikáciách pri sledovaní výrobnej linky pre plnú kontrolu výrobného procesu.

Kamery Axis Q16 sú vybavené Zipstream technológiou, čo výrazne znižuje požiadavky na šírku pásma a ukladanie dát pri zachovaní kvality obrazu. Kamery podporujú tiež široký dynamický rozsah (WDR), forenznú technológiu zachytávania obrazu a AXIS Lightfinder technológiu na zabezpečenie kvalitného obrazu v komplexných scénach.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAXIS Communications kupuje Cognimatics k posilneniu ponuky pre maloobchod
Ďalší článokKamery WiseNet s počítaním osôb a teplotnými mapami
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ