ZDIEĽAŤ

Nové multisenzorové panoramatické kamery spoločnosti Axis Communications poskytujú obraz s vysokým rozlíšením a záberom v uhloch 360° a 180°. Kamery sú ideálne pre monitorovanie veľkých otvorených plôch alebo pre pokrytie niekoľkých rôznych smerov sledovania.

Axis Communications predstavuje dve multisenzorové panoramatické kamery. Model AXIS P3707-PE má rozlíšenie 8 megapixlov, štyri kamerové senzory s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou a poskytuje pokrytie v uhle 360° alebo kombináciu celkového náhľadu a priblížených záberov v štyroch rôznych smeroch. Druhý model AXIS Q3708-PVE s rozlíšením 15 megapixlov je vybavený tromi obrazovými snímačmi pre dohľad v uhle 180° a technológiou pre zvládanie náročných svetelných podmienok.

Tieto kamery sú ideálnou voľbou pre video dohľad na letiskových termináloch, staniciach, pre mestské inštalácie, monitorovanie námestí a veľkých priestorov, pre sledovanie obvodových hraníc kritickej infraštruktúry a priemyselných závodov, pre zabezpečenie nákupných centier vnútri aj vonku, vrátane ich parkovísk.

„Nové kamery sú určené pre oblasti, kde je potreba docieliť veľmi široký uhol záberu s vysokým rozlíšením a kde sa uplatňujú stacionárne panoramatické kamery. Vzhľadom na to, že oba nové modely v sebe obsahujú niekoľko senzorov, nie je nutné inštalovať viac samostatných kamier, ktoré by inak boli potrebné, a tým sa ponúka cenovo efektívne riešenie,“
hovorí Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis.

„Model AXIS P3707-PE poskytuje uhol 360° alebo kombinuje náhľady a priblížené zábery z rôznych smerov, čo je ideálne pre veľké plochy. S modelom AXIS Q3708-PVE získate kameru s vysokým rozlíšením a uhlom záberu 180° s vynikajúcimi schopnosťami pri nepriaznivých svetelných podmienkach a funkcií širokého dynamického kontrastu.“

Model AXIS P3707-PE obsahuje štyri kamerové senzory, ktorých umiestnenie na kruhovej dráhe je možné upravovať tak, aby boli namierené do požadovaného smeru záberu. Každý kamerový senzor je možné individuálne nakláňať a nastaviť pre horizontálny uhol snímania od 108° do 54° a buď pre široký, alebo priblížený záber. Kamerové senzory možno tiež otočiť, aby podporovali formát snímania na výšku zvaný Axis Corridor Format pre optimálne pokrytie zvisle orientovaných sledovaných miest.

Kamera AXIS P3707-PE podporuje samostatne konfigurovateľné video streamy z každého kamerového senzora, ako aj streaming všetkých štyroch záberov, a tak poskytuje video s rozlíšením 1080p pri snímkovej frekvencii 12,5 / 15 snímok za sekundu a pri rozlíšení 720p má video plnú snímkovú frekvenciu.

Kamera AXIS Q3708-PVE ponúka jednoduché a cenovo výhodné inštalácie. Má tri objektívy, ktoré sú dodávané už zaostrené v rámci základného továrenského nastavenia, takže na mieste inštalácie už nie je nutné ostrenie vykonávať. Je vybavená technológiou širokého dynamického kontrastu s parametrami pre forenznú expertízu označovanú ako Wide Dynamic Range – Forensic Capture a dokáže aj pri zlom osvetlení poskytovať obraz vynikajúcej kvality. Model AXIS Q3708-PVE ponúka obraz s rozlíšením 11 megapixlov (3x rozlíšenie QuadHD) pri 30 snímkach za sekundu alebo s rozlíšením 15 megapixlov (3x 5 MP) s 20 snímkami za sekundu.

Pre dátový prístup stačí u kamier AXIS P3707-PE a AXIS Q3708-PVE jediná IP adresa. Znamená to, že softvér pre správu videa (VMS – video management softvér) vyžaduje iba jednu licenciu. Obe kamery navyše podporujú protokol pre napájanie cez dátovú sieť Power over Ethernet a technológiu Zipstream spoločnosti Axis, ktorá znižuje nároky na šírku prenosového pásma a úložnej kapacity.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokAXIS Site Designer bezplatný nástroj pre efektívnu voľbu produktov a návrh riešení
Ďalší článokAXIS Najzaujímavejšia integrácia roku 2015
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ