ZDIEĽAŤ

Model AXIS Q6000A-E je inovatívna sieťová kamera ponúkajúca dohľad so záberom v uhle 360 ​​°, ktorý zabezpečujú štyri kamerové hlavy s rozlíšením 2 megapixely, a ak sa spojí s kamerou AXIS Q60-E, ponúkajú súčasne optické priblíženie obrazu s vysokým rozlíšením detailov v oblasti , ktorú je potrebné preskúmať – a to jediným kliknutím.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje sieťovú kameru AXIS Q6000A-E, exteriérovú sieťovú kameru so zorným poľom 360 °, ktorú je možné bezproblémovo integrovať s kopulovými sieťovými kamerami radu AXIS Q60-E s funkciou PTZ (otáčanie / nakláňanie / priblíženie) a vytvoriť tak jedinečné dohľadové riešenia.
Jediným kliknutím môžu operátori s veľkou presnosťou opticky priblížiť detaily záberu na potrebné miesto a súčasne si môžu udržať prehľad o rozsiahlych plochách až 20.000 m2- čo približne zodpovedá rozlohe štyroch futbalových ihrísk.

Vďaka tomu je kamera AXIS Q6000A-E ideálna pre použitie v mestských dohľadových riešeniach, napríklad pri monitorovaní verejných námestí alebo parkovísk a predajných priestorov v nákupných centrách, ako aj ďalších otvorených plôch.

„Kamera AXIS Q6000A-E napĺňa potrebu ľahko monitorovať rozsiahlu plochu a súčasne mať možnosť opticky priblížiť detaily,“

hovorí Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis Communications.

„Úzka vzájomná integrácia s vonkajšou PTZ kamerou AXIS Q60-E prináša praktické a inovatívne riešenie, ktoré navyše šetrí miesto a ponúka nové a jedinečné možnosti video dohľadu.“

Tento nový produkt otvorí nové možnosti, ako riešiť častý problém, kedy napríklad pri dohľade v meste je potreba mať ako PTZ kameru, ktorá dokáže sprostredkovať detaily, tak súčasne aj kamery s celkovým prehľadom, ktoré pokryjú celú oblasť. Teraz stačí ukázať na akýkoľvek objekt v zábere kamery AXIS Q6000A-E a kamera AXIS Q60-E vďaka možnosti funkcie PTZ jediným kliknutím umožní operátorom opticky priblížiť konkrétne potrebné miesto v zábere.

Pri použití dvoch monitorov je možné mať celkový prehľad v celom zornom poli 360 ° vďaka kamere AXIS Q6000A-E aj priblížený záber z kamery AXIS Q60-E, vďaka čomu majú operátori k dispozícii veľmi detailný záber a súčasne si zachovávajú prehľad nad celou monitorovanou oblasťou.

Výstupom kamery AXIS Q6000A-E sú viacnásobné, individuálne konfigurovateľné video streamy s kompresiou H.264, ktoré optimálne upravuje obrazové údaje na čo najlepšie využitie prenosového pásma a ukladanie obrazu bez negatívneho vplyvu na jeho kvalitu.Pre ešte väčšiu flexibilitu je podporovaný aj formát Motion JPEG.

Akúkoľvek kameru z radu AXIS Q60-E je možné ľahko a rýchlo namontovať dovnútra kamery AXIS Q6000A-E, čím je možné napríklad ľahko upgradovať existujúce inštalácie s kamerami AXIS Q60-E na sledovanie rozsiahlych plôch pri súčasnom zachovaní možnosti zachytiť každý potrebný detail – a to jediným kliknutím .

Nie je nutné použiť akékoľvek ďalšie montážne úchytky alebo iné ďalšie vybavenie, pretože kamery AXIS Q6000A-E používajú rovnaké úchyty aj sieťové káble ako kamery AXIS Q60-E, čo minimalizuje čas a náklady na inštaláciu.

Kamery AXIS Q6000A-E navyše podporujú napájanie cez sieť (protokol Power over Ethernet Plus – PoE +) a toto napájanie možno prevziať od kamier AXIS Q60-E, takže odpadne aj potreba ďalších napájacích káblov.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať :
canex@canex.sk / +421 918 450 870

Použité so súhlasom spoločnosti Axis communications AB

O spoločnosti Axis Communications

Spoločnosť Axis ponúka inteligentné bezpečnostné riešenia, ktoré vedú k chytrejšiemu a lepšie chránenému svetu. Axis je najväčší svetový dodávateľ na trhu IP kamier a pôsobí ako hybná sila v tomto odvetví tým, že priebežne uvádza inovatívne sieťové produkty založené na otvorenej platforme. S pomocou globálnej siete partnerov tak prináša svojim zákazníkom vysokú hodnotu. Axis si zakladá na dlhodobých vzťahoch so svojimi partnermi, ktorým poskytuje na existujúcich i na nových trhoch prelomové sieťové produkty, ale aj svoje znalosti.

Axis má viac ako 2.000 vlastných zamestnancov vo viac ako 40 krajinách na celom svete a spolupracuje so sieťou viac ako 75.000 partnerov v 179 krajinách. Axis je spoločnosť založená v roku 1984 so sídlom vo Švédsku. Je zalistovaná na burze NASDAQ Štokholm pod značkou AXIS. Viac informácií o spoločnosti Axis nájdete na webovej stránke www.axis.com.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokOdolná IP kamera pre mestskú hromadnú dopravu
Ďalší článokSieťový reproduktor AXIS C3003-E
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ