ZDIEĽAŤ

Axis uvádza na trh prvú kameru s tepelným alarmom pre dialkové sledovanie teplôt kritických zariadení.

Rada exteriérových kamier AXIS Q29 predstavuje prvé kamery s tepelným alarmom od spoločnosti Axis,
ktoré sú navrhnuté pre vzdialené sledovanie kritických miest a zariadení, ako sú napríklad sklady sypkých materiálov, elektrické rozvodne alebo uholné sklady.

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú radu sieťových kamier so schopnosťou dialkového snímania teploty – kamery s tepelným alarmom AXIS Q29.

Vzhľadom tomu, že k dispozícii sú dve verzie objektívov a rozliíšení 336×256, dokážu tieto kamery na diaľku sledovať kritické teploty na blízkš aj dlhé vzdialenosti.

U kamier AXIS Q2901-E a AXIS Q2901-E PT Mount je možné nastaviť viacnásobné alarmové zóny, kedy kamera vyšle alarmové hlásenie, akonáhle teplota prekročí alebo klesne pod vopred nastavenú hodnotu.

Pre uľahčenie činnosti obsluhy poskytujú tieto kamery vizuálne pomôcky, napríklad izotermálne palety a schopnosť bodového merania teploty, takže môžu rýchlo predvídať možné zlyhanie vďaka upozorneniu na problém skôr,
než bude situácia viditeľná okom, alebo ak zariadenie prestane pracovať.

Vďaka vlastnostiam ako je inštalácia pomocou jediného kábla a podpora napájania cez sieťové rozvody (POE) je inštalácia kamier radu AXIS Q29 jednoduchá a možno ich integrovať do existujúcich bezpečnostných systémov.

Kamera s možnosťou inštalácie na PT základňu AXIS Q2901-E PT Mount je alternatívnym modelom, ktorý sa dodáva vybavený podporou pre sériový port RS485 / RS422 a umožňuje tak jednoduchú montáž kamery na motorovú hlavu PT (pan / tilt).
S podporou otáčania a nakláňania je možné monitorovať kritické teploty aj u veľkých plôch.
Kameru AXIS Q2901-E je možné pomocou nástennej úchytky inštalovať na steny alebo na strop.
Navyše kamera podporuje obrazový formát snímania na výšku zvaný Axis Corridor Format, vhodný pre monitorovanie serverových miestností alebo oblastí medzi stojanmi alebo anténami.
Kamery Axis s tepelným alarmom sa používajú predovšetkým pre diaľkové sledovanie teploty s možnosťou nastaviť parametre tepelného alarmu, ale je tiež možné ich využiť pre detekciu, napríklad na ochranu perimetra.
Kamery radu AXIS Q29 znesú drsné klimatické podmienky a ich kryt poskytuje ochranu proti nárazom a vandalským útokom.
Kamery AXIS Q2901-E a AXIS Q2901-E PT Mount majú oporu v najširšej základni v danom odbore, ktorá ponúka softvér pre správu a riadenie videá prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií
Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station.
Kamery majú podporu pre AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňujúci ľahkú integráciu kamerového systému a podporu vývojárov aplikácií,
ktorí môžu kameru obohatiť o ďalšie inteligentné funkcie.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSieťová kamera AXIS Q8414-LVS určená pre inštaláciu do rohu
Ďalší článokOdolná IP kamera pre mestskú hromadnú dopravu
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ