ZDIEĽAŤ

Sieťová kamera AXIS Q8414-LVS sa od iných odlišuje predovšetkým krytom z nerezovej ocele, ktorého konštrukcia je navrhnutá tak, aby odolávala útokom vandalov a kamera nešla uchopiť a strhnúť, a ďalej neviditeľným prisvietením pomocou vstavanej infračervenej LED, ktorá umožňuje vykonávať dohľad vo vnútorných priestoroch s vysokou kvalitou obrazu aj pri úplnej tme.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, ohlasuje uvedenie svojej prvej sieťovej kamery určenej na pevnú inštaláciu do rohu miestnosti. Nový model AXIS Q8414-LVS je charakteristický krytom z nerezovej ocele, ktorý znemožňuje kameru uchopiť a strhnúť. Je extrémne odolný aj proti úderom vďaka stupňu mechanickej ochrany IK10+ s odolnosťou proti nárazu o energii 50 joulov a trieda ochranného krytia odolnosti kamery voči vode zodpovedá IP66/NEMA 4X. Táto kamera je určená pre nepretržitý dohľad a poskytuje obraz s vynikajúcou kvalitou vo dne aj v noci vďaka možnostiam technológie Lightfinder, ktorá umožňuje realistické zobrazenie farieb i za nepriaznivých svetelných podmienok. Vďaka neviditeľnému prisvieteniu pomocou vstavanej IR LED je dohľad možný aj v úplnej tme.

„V nápravných zariadeniach i psychiatrických klinikách rastie potreba mať prostriedky, ktoré zabraňujú sebapoškodzovaniu a vzájomným interným konfliktom medzi klientmi,“
povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis.

„Kameru AXIS Q8414-LVS sme vyvíjali s myšlienkou na to, že dohľadové kamery pre tieto účely by nemali mať body, kde by ich bolo možné rozoberať. Konštrukcia kamery by mala zabezpečiť, že ju nebude možné uchopiť a strhnúť. A okrem toho by samozrejme mala poskytovať obraz so špičkovou kvalitou vo dne aj v noci a byť extrémne odolná proti vandalským útokom.“

Nová kamera AXIS Q8414-LVS je ideálna pre video dohľad v malých priestoroch napríklad v nápravných zariadeniach, ďalej v miestach ako sú vyšetrovacej miestnosti, psychiatrické oddelenia a lekárske pozorovacie izby, ale tiež pre výťahy a schodiskové šachty. Vďaka vstavanému mikrofónu a možnosti integrovať sieťovú kameru AXIS Q8414-LVS do poplachového systému cez jej I/O porty sa tento model ľahko začlení do celkového dohľadového riešenia ako dôležitý nástroj pre ochranu a zaistenie bezpečnosti osôb vo vysoko rizikovom prostredí. Navyše možno nastaviť zóny, ktoré sledované byť nemajú – z dôvodu zachovania súkromia sledovaných osôb alebo ochrany personálu.

Sieťová kamera je určená pre montáž do rohu miestnosti, je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach – biely práškový lak (AXIS Q8414-LVS White) a brúsené nerezová oceľ (AXIS Q8414-LVS Metal) – a ponúka snímky s rozlíšením 1,3 megapixela alebo streamované video v kvalite HDTV 720p. Optimálnu hĺbku ostrosti, rozlíšenia, kontrastu a jasu obrazu zaisťuje technológia P-Iris. Horizontálny zorný uhol má záber až 105°, takže pokrýva celú miestnosť bez slepých miest. Ďalšie funkcie, akými sú napríklad diaľkovo riadené približovanie a ostrenie, uľahčujú optimalizáciu nastavenia snímaného záberu už vo fáze inštalácie kamery.

Konštrukcia a tvar kamery AXIS Q8414-LVS sú jedinečné a boli vyvinuté tak, aby kamera bola nenápadná a menej provokatívna, než bývajú iné bezpečnostné inštalácie v nápravných zariadeniach a psychiatrických klinikách. Spoločnosť Axis úzko spolupracovala s kompetentnými úradmi v oblasti väzenstva a zdravotníctva v niekoľkých krajinách a súčasne aj s firmami, ktoré vykonávajú integrácie systémov a inštalácie. Na základe týchto poznatkov navrhla kameru AXIS Q8414-LVS tak, že nemá prakticky žiadne priehlbiny alebo otvory, ktoré by väzni alebo pacienti mohli nejako upchať a aj čistenie kamery je veľmi jednoduché.

Kamera AXIS Q8414-LVS je k dispozícii v prostredníctvom spoločnosti CANEX conections.

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFoxstream a Samsung Techwin sa stávajú partnermi
Ďalší článokPrvá kamera a tepelným alarmom
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ