ZDIEĽAŤ

Škola, ktorá má tisícky študentov a sídli v desiatkach budov po celom centre Bostonu, hľadala efektívne riešenie na ochranu zdravia a životov aj majetku. Nakoniec sa jej vedenie rozhodlo pre exacqVision – systém, ktorý integruje aj staršie technológie, ale je postavený na najnovších trendoch v oblasti bezpečnosti.

Berklee College of Music bola založená na revolučnom princípe, podľa ktorého je najlepším spôsobom prípravy študentov na ich kariéru výuka a interpretácia súčasnej hudby. S viac než tuctom rôznych odborov, ktoré navštevujú talenty zo 70 krajín sveta, je Berklee medzinárodným laboratóriom, ktoré určuje trendy v celom odvetví. Jej absolventi patria medzi najdôležitejšie osobnosti hudobného priemyslu.

Škola má približne 4 200 študentov a asi 1 000 zamestnancov. Jej kampus tvorí 30 budov roztrúsených v niekoľkých blokoch centra Bostonu. Garantovať bezpečnosť je preto v tomto prípade veľkou výzvou.

,,Niektoré z našich budov sú viac ako 100 rokov staré,“ hovorí Roy Murphy, riaditeľ bezpečnostného oddelenia univerzity a dodáva: „Sú používané na ubytovanie študentov, ale aj ako učebne, hudobné štúdiá a koncertné priestory. Študenti aj zamestnanci sa pohybujú v okolí kampusu po celý deň. Naša situácia je unikátna aj vďaka tomu, že spodné podlažia niektorých našich budov prenajímame maloobchodníkom.

Oddelenie bezpečnosti Berklee College funguje nonstop, aby chránilo zdravie a životy ľudí aj majetok školy. Keď sa jeho vedúci pracovníci rozhodli vylepšiť kamerový systém s cieľom zvýšiť bezpečnosť študentov, obrátili sa na Joea Gillisa a Nicka Sinka zo spoločnosti GS Security. Zakladatelia jednej z najúspešnejších firiem v oblasti bezpečnosti v Novom Anglicku im odporučili nákup systému na riadenie kamier exacqVision (VMS), ktorý zahŕňa aj potrený softvér a servery.

Dovtedy používanú sieť bezpečnostných kamier tvorilo až 16 starších DVR systémov s takmer 200 kamerami. DVR neboli riadené centrálne a iba 30 kamier bolo možné ovládať na diaľku. Z pohľadu výdavkov nešlo v žiadnom prípade o efektívne riešenie, najmä preto, že kampus tvorí množstvo budov stojacich v rôznych častiach mesta.

Nové riešenie kamerového systému na Berklee pozostáva z kombinácie hybridných a IP kamier exacqVision. Kontrolné pulty a servery sú napojené na políciu a ich obsluha funguje prostredníctvom špeciálneho softvéru exacqVision VMS. Integrujú tiež sieť analógových kamier, ktoré sú ovládateľné z jedného miesta. Zabezpečuje to program, ktorý beží pod operačnými systémami Windows, Linux aj na počítačoch Macintosh. Samozrejmosťou je podpora zariadení ako iPhone, iPad a telefónov s Androidom.

Hybridné servery exacqVision sú schopné integrovať 32 analógových a až 64 IP kamier. Všetky sú vybavené úložným priestorom v objeme 12 TB a špeciálnou ochranou proti zlyhaniu disku RAID-5. Na IP kamerové servery exacqVision je možné pripojiť až 64 IP kamier a rozšíriť až na 16 TB priestoru s ochranou RAID-5.

Na Berklee pôvodne plánovali nahradiť väčšinu svojich analógových kamier, ale v niektorých prípadoch využili možnosť pripojiť ich priamo na hybridné servery exacqVision, čím ušetrili finančné prostriedky. Malé interiérové kamery od Axis Communications pokrývajú väčšinu vnútorných častí budov, zatiaľčo exteriér strážia zariadenie od firmy Panasonic odolné voči vandalom.

Videozáznamy zo všetkých serverov sú teraz integrované a kontrolované pomocou jednotného počítačového programu. To umožňuje prístup k týmto záznamom nie len pracovníkom v riadiacom centre, ale pomocou mobilných zariadení aj všetkým osobám, ktoré na to majú oprávnenie.

Na LED monitoroch s uhlopriečkou 46 palcov je možné vidieť obraz zo všetkých 300 kamier simultánne.

K najobávanejším miestam celého mestského kampusu patria požiarne úniky. Bezpečnostné oddelenie totiž zaznamenalo niekoľko prípadov, keď ich využívali ľudia, ktorí na to nemali dôvod. Práve takýmto zbytočným rizikám chce oddelenie bezpečnosti predchádzať.

Preto boli pri všetkých požiarnych únikoch nainštalované detektory ohňa, ktoré sú prepojené so systémom externých IP kamier. Kedykoľvek sa spustí alarm, obraz jednej z týchto kamier je automaticky odoslaný do riadiaceho centra. Systém sa osvedčil aj v prípade, keď chcel niekto vyliezť po požiarnom schodisku. Zábery slúžiace na jeho identifikáciu okamžite dostala polícia.

,,Skutočnosť, že softvér exacqVision je podporovaný najpoužívanejšími operačnými systémami, bola jedným z najdôležitejších dôvodov na jeho využitie,”
hovorí Nick Costa, systémový manažér Berklee College of Music. Na škole je najrozšírenejšiou platformou Macintosh, ale zamestnanci a študenti uvítali možnosť získavať dôležité bezpečnostné informácie aj prostredníctvom zariadení s Androidom.

,,Náš exacqVision systém pritom stojí oveľa menej ako iné riešenia tohto tipu,“ dodal Costa. „Klient nám umožňuje pripojiť sa na všetky naše serveri. Túto možnosť majú aj individuálni užívateľa a to nám zaručuje vysokú flexibilitu, aby všetky zariadenia fungovali spôsobom, ktorý je pre nás najlepší.”

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokRiešenie na implementovanie novej legislatívy na vašich športoviskách
Ďalší článokHanwha Group kupuje akcie Samsung Techwin
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ