ZDIEĽAŤ

Identifikačný systém

„Identifikačný systém zabezpečuje zosnímanie ľudí pri vstupe na štadión a monitorovací systém dozerá na ich správanie sa na tribúnach,“ hovorí majiteľ zabezpečovacej firmy Ivan Boďa.

Identifikácia ako aj monitoring tribún budú stále funkčné. Pri incidente dokáže systém v dave ľudí nájsť osobu, ktorá sa dopustila priestupku.

„Záznamy vyhotovené kamerovým bezpečnostným systémom je možné využiť na občianske, trestné a správne konanie,“

informuje hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Kamery nie sú všade

Všetky ostatné záznamy sa podľa zákona archivujú len 15 dní a následne sú zo systému vymazané. Fanúšikovia, ktorí sa dopustili priestupku, budú evidovaní v informačnom systéme. V prípade vstupu na podujatie ho dokáže identifikačný softvér ako aj zodpovedná osoba stotožniť.

„Na základe takejto identifikácie sa tejto osobe neumožní vstup na takéto podujatie,“

dodáva Lazarov. Zatiaľ je celý tento prepracovaný systém kontroly len vo vyhláške. Kamery sú, ale nie všade. Pritom po novom to nebude povinné len pre rizikové zápasy ale aj pre najvyššie celoštátne futbalové a hokejové podujatia.

Elektronické náramky

„Sa tvorí na tých štadiónoch len to, čo je nutné, v tomto momente je väčšina štadiónov vybavená len kamerovým monitorovacím systémom. Identifikačný systém podľa nového zákona bude musieť byť dobudovaný, ako to bude s financiami, to nevieme povedať,“ tvrdí Ivan Boďa.

Zvýšiť bezpečnosť na štadiónoch okrem kamerového systému možno pomôže aj samotné ministerstvo spravodlivosti. A to prostredníctvom elektronických náramkov

„Je možné tieto systémy monitoringu osôb, teda tie náramky, je možné využiť aj pri treste zákazu účasti na verejných podujatiach,“ myslí si hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Alexandra Donenová.

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokAXIS Najzaujímavejšia integrácia roku 2013
Obchodná spoločnosť CANEX, spol. s r.o. vznikla v roku 1994 v Bratislave. Od prvých rokov pôsobenia sa zamieravala na počítačové siete a distribúciu IP technológií. V roku 1996 po získaní distribučnej zmluvy s firmou AXIS communications AB sa rozhodla špecializovať na IP video monitorovacie systémy a vlastný vývoj programového vybavenia pre IP video monitoring pod značkou WatchSystem. Od začiatku sme na Slovensku formovali a vytvárali mladý, ale dynamicky rozvíjajúci sa trh s IP kamerami a IP security riešeniami. Dnes je tento trh jeden z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete. V súčasnosti našim partnerom ponúkame najširšie služby na Slovenskom trhu v oblasti IP security videa, od návrhu projektov, cez zákazkový vývoj softvéru až po školenia a poradenstvo.

BEZ KOMENTÁRA